آیا می دانستید؟

ملکه محبوب ناصرالدین شاه+عکس

انیس الدوله ملکه ای بود که برای نخستین بار، نشان «تمثال شاه» و «حمایل آفتاب» را در دربار هدیه گرفت. زنی که بدون شک باهوش ترین، با سیاست ترین و با درایت ترین همسر ناصرالدین شاه در امور مملکت بود. نام اصلی اش فاطمه بود، دختر نور محمد، از گرجیانی که در زمان صفویه، اجدادش را از گرجستان کوچانده و ... ادامه مطلب »

رابطه قد با شخصیت افراد

قد بر خلاف وزن بوسیله روشهای مختلف قابل کم و زیاد شدن نیست. نمی‌توان کار زیادی در مورد افزایش قد بعد از توقف رشد آن انجام داد. بعضی افراد مخصوصا نوجوانان و جوانان که از لحاظ قد کمی کوتاهتر از همسالان خود هستند، روی این مساله خیلی حساس می‌شوند و آن را به یک مساله لاینحل برای خود تبدیل می‌کنند. ... ادامه مطلب »

فلسفه حاجی فیروز

حاجی فیروز یا حاجی پیروز مردی است لاغر اندام با چهرهٔ سیاه کرده و لباسی قرمز رنگ همراه با کلاه دوکی شکل قرمز که در روزهای نزدیک به نوروز، با دایره و دنبکی به خیابان می‌آید و به رقص و شیرین‌کاری و خواندن شعرهای ضربی می‌پردازد. حاجی فیروزهایی که امروزه در خیابانها می بینیم کودکانی هستند که برای کسب درآمد ... ادامه مطلب »

کف بینی دست

مردم همواره به دنبال یافتن پاسخ پرسشهایی چون چه وقت با همسر ایده آل خود ملاقات می کنم؟ آیا من زندگی شادی خواهم داشت؟ آیا ثروتمند خواهم شد؟ و… . در این میان افراد سودجو با دریافت پول ادعا می کنند که می توانند آینده شما را پیش بینی کنند. کف بین ها ادعا می کنند که با لمس دست ... ادامه مطلب »

تفاوت انسانها با یکدیگر

انسانهای بزرگ درد دیگران را دارند انسانهای متوسط درد خودشان را دارند انسانهای کوچک بی دردند انسانهای بزرگ درباره ایده ها سخن می گویند انسانهای متوسط درباره چیزها سخن می گویند انسانهای کوچک پشت سر دیگران سخن می گویند انسانهای بزرگ عظمت دیگران را می بینند انسانهای متوسط به دنبال عظمت خود هستند انسانهای کوچک عظمت خود را در تحقیر ... ادامه مطلب »

چند تمرین ساده برای تقویت مغز

انجام چندین کار بطور همزمان توانایی‌های ذهنیتان را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد. انجام برخی تمرینات مغزی برای بهبود فعالیت های مغزی ضروری است. در ادامه مطلب به شما آموزش می دهیم که چگونه فعالیت های مغزی خود را تقویت کنید. تقویت حافظه کوتاه‌مدت برای چند ثانیه لیستی از چند کلمه تصادفی، مثل لیست خرید را نگاه کنید ... ادامه مطلب »

آیا میدانستید ۲

زندگی موجودات طبیعی همواره راز و رمزهایی و تفاوتهایی دارد که برای ما جالب است. این تفاوت در حیوانات گاهی به حدی است که از دانستن آنها به شگفت می آئیم. آنچه می خوانید برخی از ویژگی های عجیب و غریب حیوانات است: آیا می دانید که یک زنبور باید دو میلیون دفعه روی گل ها بنشیند تا بتواند یک ... ادامه مطلب »

آیا می دانستید ۱

زندگی موجودات طبیعی همواره راز و رمزهایی و تفاوتهایی دارد که برای ما جالب است. این تفاوت در حیوانات گاهی به حدی است که از دانستن آنها به شگفت می آئیم. آنچه می خوانید برخی از ویژگی های عجیب و غریب حیوانات است: آیا می دانید که تمساح نمی تواند زبانش را بیرون بیاورد. زرافه می تواند با سرعت ۵۷ ... ادامه مطلب »