تست هوش

معمای یافتن یک جفت جوراب

علی مدتی است که لنگه جورابهای خود را ا در صندوقی انداخته و اکنون در آن  ۲۵ لنگه جوراب سیاه و ۲۵ لنگه جوراب سفید جمع شده است. حالا بهنگام شب، که برق نیز قطع شده است، علی به یک جفت جوراب نیاز دارد. اما چون چراغ پیدا نکرده، در تاریکی به اتاقی که صندوق جورابها در آنجاست رفته و ... ادامه مطلب »

معمای چوب کبریتی

در شکل زیر با استفاده از ۲۰ عدد چوب کبریت ۵ مربع ایجاد کرده ایم ( یک مربع ۳*۳ و چهار مربع ۱*۱) با جابجایی دو چوب کبریت در شکل زیر کاری کنید که تعداد مربع ها ۷ عدد شود. * * * * * * * * * * پاسخ: ادامه مطلب »

یافتن عدد ده رقمی

یک عدد ۱۰ رقمی چنان بیابید که رقم اول آن نشان دهنده تعداد ارقام صفر در عدد باشد، رقم دوم آن نشان دهنده تعداد ارقام یک در عدد باشد، رقم سوم آن نشان دهنده تعداد ارقام دو در عدد باشد و به همین ترتیب رقم دهم آن نشان دهنده تعداد ارقام نه در عدد باشد. * * * * * ... ادامه مطلب »

معمای قرص ها

فرض کنید به دکتر رفته اید و دکتر ۳ عدد قرص به شما می دهد و می گوید هر نیم ساعت ۱ قرص بخورید. چقدر طول میکشد تا تمام قرصها خورده شود؟ * * * * * *   جواب معما: یک ساعت، به عنوان مثال شما یک قرص را در ساعت ۱ و دیگری را درساعت ۱٫۵و بعدی را ... ادامه مطلب »

تعداد افراد چند نفرند؟

در یک جعبه شکلات ۷۸ عدد شکلات وجود دارد. این جعبه شکلات در بین ردیفی از افراد که در کنار هم نشسته اند دست به دست می شود. نفر اول ۱ شکلات بر می دارد، نفردوم ۲ عدد شکلات از جعبه بر می دارد و به همین صورت هر شخص یک شکلات بیشتر از نفر قبلی خود. حداکثر تعداد افراد ... ادامه مطلب »

چگونه به عدد ۱۰۰ برسیم؟

با استفاده از اعدد ۷،۷،۷،۱ و ۷ (یک عدد ۱ و چهار عدد ۷) به همراه چهار عمل اصلی جمع، تفریق، ضرب، تقسیم و () به عدد ۱۰۰ برسید. به عنوان مثال ۱۱۲=(۷+۷)×(۷+۱) تلاش خوبی است اما راه حل درست نیست چرا که باید نتیجه ۱۰۰ شود. * * * * * * * * * پاسخ: در ادامه ما ... ادامه مطلب »

معمای خرید گلابی

قیمت یک سیب نیم دلار و قیمت یک گلابی یک دلار است. احمد ابتدا یک سیب به قیمت نیم دلار خرید می کند. سپس پیش خودش فکر می کند که ” من الان نیم دلار پرداخت کردم و اکنون یک سیب به قیمت نیم دلار دارم. اگر سیب رو به فروشنده بدم در کل او یک دلار از من دریافت ... ادامه مطلب »

من کی هستم

اگه به من نگاه کنی منم بهت نگاه می کنم اگه به من پوزخند بزنی منم بهت پوزخند میزنم اگه برقصی منم هم میرقصم اما اگه فریاد بزنی متاسفانه من نمیتونم فریاد بزنم من کی هستم؟ * * * * * * * * پاسخ: آینه ادامه مطلب »

چیستان

۱- اون چیه که یک چشم داره ولی نمیتونه ببینه؟ ۲- اون چیه که به اندازه یه پر سبکه ولی قویترین مردان هم بیشتر از ۵ دقیقه قادر به نگه داشتن اون نیستن؟ ۳- دو تا خواهر هستن که یکی با آمدنش به دیگری زندگی میدهد، و دیگری با آمدنش به آن یکی؟ ۴- اون کدوم ساختمونه که بیشترین داستانها ... ادامه مطلب »