هوش تصویری

معمای چوب کبریتی

در شکل زیر با استفاده از ۲۰ عدد چوب کبریت ۵ مربع ایجاد کرده ایم ( یک مربع ۳*۳ و چهار مربع ۱*۱) با جابجایی دو چوب کبریت در شکل زیر کاری کنید که تعداد مربع ها ۷ عدد شود. * * * * * * * * * * پاسخ: ادامه مطلب »

مربع گمشده کجاست

چهار قطعه شکل را به دو طرز متفاوت در کنار یکدیگر قرار داده ایم، در شکل اول یک مثلث کامل ایجاد شده اما در شکل دوم یک حفره در مثلث ایجاد شده. قطعات استفاده شده در هر دو شکل یکسان هستند، این مطلب را می توان از روی صفحه شطرنجی پس زمینه تائید کرد. به نظر شما این حفره از ... ادامه مطلب »

تست هوش

با توجه به دستورالعمل داده شده پاسخ هر کدام از سوالات زیر را بدهید. ۱- به جای علامت سوال چه عددی باید قرار بگیرد؟ ۲- فقط با چهار خط مستقیم و بدون برداشتن مداد از روی کاغذ تمام نقاط زیر را به یکدیگر متصل کنید.   ۳- با توجه به معادله زیر چه کلمه ای را می توان نتیجه گرفت؟ ... ادامه مطلب »

معمای ساخت اشکال متقارن

در تصویر زیر شما چهار شکل مختلف رو مشاهده می کنید، این تصاویر رو پرینت بگیرید و با قیچی برش بزنید. اکنون تلاش کنید با این اشکال، شکلهای متقارن بسازید. شما می توانید شکل ها را به هر صورت که می خواهید بچرخانید یا حتی برگردانید، اما باید توجه کنید که شکل ها نباید با هم همپوشانی داشته باشند. با ... ادامه مطلب »

تست هوش تصویری ۱

در تصویر زیر شما چند چهره رو میتونید مشاهده کنید؟ خوب دقت کنید، تفسیر نتایج در ادامه آمده است.   ********** ********* ******** ******* ****** ***** **** *** ** * بین ۰ تا ۵ تصویر، کودن بین ۶ تا ۷ تصویر، کم هوش بین ۸ تا ۹ تصویر، طبیعی بین ۱۰ تا ۱۱ تصویر، هوشیار بین ۱۲ تا ۱۳ تصویر، ... ادامه مطلب »